Greckie klimaty w naszej szkole

Blisko 30 osób uczestniczyło w dniu 19 marca 2021 r. w kolejnej zagranicznej “wirtualnej mobilności” realizowanej w ramach projektu programu Erasmus Plus pt. „Zagraniczna mobilność jako narzędzie wzmacniania kompetencji kluczowych uczniów”, którego nasza Szkoła jest koordynatorem. Tym razem prowadzącym spotkanie była szkoła grecka z miejscowości Konitsa. Uczniowie greccy już wcześniej przygotowali materiały nt. swojego kraju oraz regionu i zamieścili je na platformie Twinspace, gdzie zarejestrowany jest projekt.
Z przygotowanych materiałów polscy i włoscy uczniowie mogli nauczyć się podstawowych greckich zwrotów, obejrzeć przepisy na najpopularniejsze dania greckie, czy też obejrzeć prezentacje nt. Grecji.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacji szkoły greckiej na temat kultury antycznej i mitologii, zapoznali się z najpopularniejszymi greckimi tańcami. jak również ćwiczyli poznane wcześniej zwroty w języku greckim. Uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez szkołę grecką konkursie o mitologii greckiej- quizie na platformie Kahoot, gdzie II miejsce zajął uczeń klasy 2a, Miłosz Wróbel ( 1-sze miejsce zajął uczeń ze szkoły greckiej).

Był też czas na rozmowę na temat sytuacji panującej w szkołach. Uczniowie mówili na temat formy nauczania online, platform edukacyjnych, na których prowadzone jest nauczanie, podzielili się także własnymi przemyśleniami na temat nauki w domu. Na koniec każda ze szkół opowiedziała o tradycjach wielkanocnych w swoich krajach. Uczniowie porównali zwyczaje świąteczne w swoich krajach, wymieniając się spostrzeżeniami na temat podobieństw i różnic.

Następne spotkania online prowadzone będą przez naszą szkołę już w maju.

Nie tracimy ciągle nadziei na prawdziwą mobilność w następny roku szkolnym.

Opracowała: Agata Kołucka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content