Pracownia komputerowa w nowej odsłonie

Od kilku tygodni możemy pochwalić się unowocześnioną pracownią komputerową oraz szybkim bezpłatnym Internetem.

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica” nasza Szkoła pozyskała fundusze i zakupiła nowoczesny sprzęt komputerowy o łącznej wartości 17 000 zł. Pracownia wzbogaciła się także w duży monitor interaktywny za kwotę 13 000 zł. Ponadto pracownia zyskała na swoim wyglądzie. Dzięki wsparciu Rady Rodziców II LO zakupiono wygodne krzesła, nowe rolety, a sala została odmalowana i wytapetowana.

W styczniu 2021 r   zostaliśmy włączeni do usługi OSE–  programu dającego placówkom oświatowym dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator OSE.

Internet OSE jest szybki, ponieważ łącze o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s może być użytkowane wyłącznie przez podłączoną do niego szkołę, jest też symetryczny, co oznacza, że dane można pobierać i wysyłać z równie wysoką prędkością. Bezpłatny Internet zapewnia wszystkim nauczycielom i uczniom możliwość korzystania z technologii cyfrowych.

Mamy nadzieję, że niebawem nasi uczniowie , po powrocie ze zdalnego nauczania będą mogli cieszyć się piękną pracownią i korzystać z dobrodziejstw techniki.

Opracowała: Agnieszka Ruta-Kucińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content