Grudniowe spotkanie Klubu Kinomana

14 grudnia członkowie Klubu Kinomana obejrzeli film: „Twoja stara. Baśń”, według pomysłu i w reżyserii Łukasza Jedynastego. Głównym bohaterem filmu, skierowanego do wielbicieli parodii oraz poczucia humoru rodem z filmów Montyego Pythona, jest niejaki Gienko – skromny mazurski rybak, którego jednak bardziej interesują dziewczyny i miód pitny aniżeli rybołówstwo. Pewnego dnia bohater znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w poważne tarapaty – zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie dwóch rycerzy. Ścigany przez „królewskich”, Gienko wyrusza do zamku szukać sprawiedliwości i zemsty, przeżywając po drodze wiele przygód, między innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem i Smokiem Wawelskim.

Twoja Stara. Baśń” jest fabularnym eksperymentem. Podróż bohatera to ciąg absurdalnych zdarzeń, które nawiązują do podań i legend, a przede wszystkim narodziły się w bogatej wyobraźni twórcy.
Realizacja ta to powrót do korzeni offu, czasów, kiedy wystarczyła kamera, kilku kumpli i absurdalny scenariusz. Film jest grafomański, przesadzony, tandetnie zrealizowany, czyli tak, jak powinien wyglądać prawdziwy off. Czuć tu nieco nostalgii, ale także nabijania się z widza.

Zachwyca gra Joanny Kołaczkowskiej (Nimfa Shakira), charakterystycznej aktorki kabaretowej, która posiada niezwykły dar rozśmieszania ludzi.

Podczas dyskusji na temat obejrzanego filmu zrodził się pomysł stworzenia własnego obrazu nawiązującego do kina offowego. Kino offowe, inaczej kino niezależne, to niekomercyjna, amatorska kinematografia, niskobudżetowe produkcje, będące przekazem własnej, artystycznej wizji świata. Franek Petelewicz, Weronika Wach i Bogusia Czubak prześcigali się w pomysłach na scenariusz. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Opracowała: Iwona Więsek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content