Klasa 1A zwiedzała Sejm

2 grudnia mieliśmy okazję pojechać na wycieczkę do Warszawy. Naszym głównym celem był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Na zwiedzanie tego ważnego budynku zostaliśmy zaproszeni przez jednego z posłów RP obecnej  kadencji. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która towarzyszyła nam podczas całej wizyty. Na początku przedstawiła makietę Sejmu oraz opowiedziała historię budynku, w którym przebywaliśmy.  Przemierzając sejmowe korytarze, w końcu dotarliśmy do głównej atrakcji –  sali posiedzeń, którą dotychczas znaliśmy jedynie z telewizji. Jej wielkość oraz wygląd wywarły na nas ogromne wrażenie. To właśnie tam spędziliśmy najwięcej czasu. Wypowiedzi pani przewodnik przeplatane były informacjami posła RP, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem parlamentarnym oraz opowiedział o zawiłościach procesu legislacyjnego. Poznaliśmy niezwykle interesującą historię funkcjonowania Sejmu w Polsce, która datuje swój początek na XV wiek. Spotkanie to było niezwykle wartościowe, poszerzyło naszą wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Kto wie, może kiedyś, ktoś z nas będzie zasiadał w tych ławach poselskich i decydował o losie ojczyzny.

Kolejny etap wycieczki stanowiła wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego. Mieliśmy okazję zobaczyć tam wspaniałe wystawy minerałów i skamielin. Podczas zwiedzania otaczały nas ogromne modele dinozaurów, których wzrok przeszywał nas na wskroś. Duże zainteresowanie wzbudził także detaliczny model jaskini i czynnego wulkanu. Mimo, iż jesteśmy klasą humanistyczną, to takie bliskie spotkanie z geografią z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Pani Katarzynie Tadeusiak, przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców, która towarzyszyła nam podczas całego wyjazdu i bez której pomocy ta wycieczka nie doszłaby do skutku.

Opracowała: Tatiana Frontczak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content