Kolejna mobilność w ramach Erasmus+ z projektu „STEAM”

W dniach 23 – 29.10.2022r. siedmioosobowa grupa z naszej szkoły przebywała w Chorwacji w ramach kolejnej mobilności z projektu Erasmus Plus „STEAMS wzmacnia europejskie dziedzictwo kulturowe”. Uczniowie wraz z opiekunkami spotkali się z reprezentacjami partnerów projektowych z Chorwacji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii oraz Cypru. Spotkanie zaczęli od wspólnego zwiedzania miasta.

W poniedziałek 24.10.2022r. miała miejsce uroczysta inauguracja spotkania, prezentacja szkoły goszczącej oraz instytucji z nią współpracujących. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Technikum Geodezyjne, Wydział Geodezji Uniwersytetu w Zagrzebiu czy też Wojewódzki Urząd Geodezyjny.

Kolejnego dnia uczestnicy spotkania odkrywali tajemnice Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

W środę 26.10.2022r., zgodnie z założeniami projektu STEAMS, uczniowie udali się na warsztaty do Muzeum Neandertalczyka w Krapinie oraz do Zamku w Zagorji. Kolejnym punktem programu były zajęcia i zwiedzanie Muzeum Nikola Tesli w Zagrzebiu oraz bieg na orientację wokół jeziora Bundek. Spotkanie zostało uwieńczone prezentacjami przygotowanymi w międzynarodowych grupach, dotyczącymi naukowców, miejsc
i wynalazków związanych z krajem goszczącym.

Ostatniego dnia na uczniów czekała uroczysta pożegnalna kolacja przygotowana przez chorwackie rodziny goszczące.

Żegnając się z Chorwacją, uczestnicy projektu już planowali kolejne spotkania w Grecji i Portugalii.

Opracowała: Magdalena Przyłuska

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content