Nasi licealiści na uniwersyteckich wykładach

20 października uczniowie klasy II B i 28 października uczniowie IA mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci. A to za sprawą uczestnictwa w wykładach zorganizowanych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Drugoklasiści brali udział w zajęciach na temat baroku. Pani profesor Małgorzata Mieszek prowadząca wykład, w bardzo ciekawy sposób starała się odpowiedzieć na pytanie: „Sztuka baroku – kicz czy artyzm?”. Dzięki temu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat epoki, którą poznali na lekcjach języka polskiego.

Pierwszoklasiści natomiast  wysłuchali wykładu na temat perswazji i manipulacji, po który wzięli udział w ćwiczeniach. Po tym, co zaprezentowali, było widać, że są uważnymi słuchaczami i zdobytą wiedzę teoretyczną, bardzo trafnie wykorzystują w praktyce.

Udział w wykładach i ćwiczeniach nie był jedną atrakcją przygotowaną dla licealistów. Uczestnicy obu wyjazdów zostali oprowadzeni po Wydziale Filologicznym. Zobaczyli jak wygląda prawdziwa aula, studio nagrań radiowych, telewizyjnych, uniwersytecka sala kinowa oraz sale wykładowe. Nowoczesny budynek Wydziału zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, a niektórzy uczniowie nabrali ogromnej ochoty, by za kilka lat zasilić szeregi łódzkich żaków.

Opracowała: Anna Marat-Wielgomas

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content