Kolejna wakacyjna podróż naszych uczennic w ramach ERASMUS+ – tym razem do Hiszpanii.

Madryt, ocean, góry, rzeki i wiele atrakcji podczas wymiany w Mieres w Hiszpanii, w której wzięły udział uczennice naszej szkoły. Trzy uczennice: Dominika Imiołek, Julia Pieniążek, Patrycja Hemka, wzięły udział w wymianie młodzieżowej realizowanej w Mieres w Hiszpanii od 23 do 30 lipca w ramach rozszerzanej współpracy II LO i Stowarzyszenia LEVEL UP z Łodzi.

Wymiana była realizowana w ramach programu ERASMUS+ pn. „Youth ecochange”. Młodzież, jak to zawsze na takich wymianach, poszerzała swoje horyzonty, rozwijała kompetencje językowe, umiejętności społeczne, a także zdobywała nową wiedzę. Tym razem trochę inaczej niż we Włoszech. Młodzież poznawała Hiszpanię. Wyjazd wymagał od Nich nie lada umiejętności. Począwszy od dotarcia na lotnisko w Polsce, przez Madryt, uczennice musiały dotrzeć autobusem do Mieres leżącego w północno-zachodniej Hiszpanii. Zobaczyły Oviedo, były nad oceanem, spędziły jeden dzień w górach, ale przede wszystkim zwiedziły Madryt. W wymianie wzięła udział młodzież z: Hiszpanii, Francji i Polski. Polskę reprezentowało siedmioro uczestników, w tym troje z II LO. Polski zespół rozpoczął swoją podróż 22 lipca. Polska grupa zdecydowała się na dotarcie do stolicy Hiszpanii dzień przed oficjalnym rozpoczęciem wymiany, aby móc zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Madrytu. Dotarcie do miejsca docelowego wymiany (Mieres) wymusiła na nich skorzystanie z niemal wszystkich dostępnych środków transportu, gdyż podróżowali zarówno pociągiem, samochodem, samolotem, taksówką, metrem, jak i miejscowym autobusem”. Każdy dzień wymiany był wypełniony ogromem aktywności zgłębiających wiedzę o ekologii oraz odległych kulturach i zwyczajach. Mieli okazję brać czynny udział w dwóch grach terenowych, wędrować po okolicznych górach, zwiedzać okoliczne miejscowości (Oviedo oraz Gijón), a także udać się na spływ kajakowy rzeką Sella. Podczas wymiany nie zabrakło również czasu na gry teambuildingowe czy tzw. „wieczorki kulturowe”, podczas których uczestnicy zgłębiali wiedzę o innych narodowościach oraz przełamywali utarte stereotypy. Podczas wymiany miały również miejsce warsztaty polegające na wspólnym gotowaniu regionalnych dań oraz zajęcia z recyklingu, podczas których nadali nowe życie starym ubraniom tworząc z nich ozdobne poduszki.

W zbliżającej się we wrześniu wymianie w Wilnie, realizowanej w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Młodzieży, weźmie udział czworo uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy LEVEL UP za możliwość udziału naszej młodzieży w tych wymianach. Dodatkowo chcemy podziękować pracownikom Urzędu Miejskiego w Łowiczu, którzy zaopatrzyli naszą młodzież w pamiątki i gadżety z Łowicza, które młodzież mogła przekazać uczestnikom wymiany z innych państw.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content