Koło Artem na wspaniałym spektaklu ONY w Teatrze Powszechnym w Łodzi

W środę dnia 06.03 2019r. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego ARTEM pod opieką pani dyrektor Agnieszki Ruty-Kucińskiej oraz opiekuna KT Artem Beaty Kunikowskiej, wybrali się do Teatru Powszechnego do Łodzi na spektakl „Ony”

Ony to filozoficzna sztuka dla młodzieży, którzy powoli żegnają się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować
w nim w sposób bardziej świadomy- by stać się dorosłymi. Ale to też sztuka dla dorosłych, którzy pamiętają ten moment i te wydarzenia, gdy stawali się dopiero dorosłymi. Znakomity, wielopoziomowy tekst Marty Guśniowskiej to  bajka a rebours,  opowieść o współczesnym świecie, o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach. Główny bohater po stracie matki wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie znał. Droga, którą przebywa staje się metaforą dojrzewania. Podczas podróży Ony spotyka korowód postaci, zdobywa serce księżniczki, ma niesamowite przygody, by w finale osiągnąć spokój, dorosnąć.

Po spektaklu odbyły się warsztaty filozoficzne połączone z ćwiczeniami aktorskimi. Zajęcia prowadzone były przez aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi Arkadiusza Wójcika oraz filozofa panią Annę Jurek. Warsztaty nawiązywały do tematu spektaklu-opierały się na dyskusji na temat podstawowych pojęć filozoficznych, które akcentował spektakl. Komplementarnym elementem warsztatów były ćwiczenia z zakresu podstawowego warsztatu aktorskiego, inspirowane treścią sztuki służące pogłębieniu interpretacji spektaklu Ony.

Oprac. Beata Kunikowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content