Konferencja prozdrowotna

W dniu 29.11.2016r. w restauracji Szkiełka odbyła się XIV Konferencja pod hasłem„Ryzykowne zachowania zdrowotne”. Spotkanie zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, oddział rejonowy PCK oraz Urząd Miejski w Łowiczu.
Do udziału w konferencji prozdrowotnej zostali zaproszeni między innymi dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni oraz koordynatorzy programów profilaktycznych. Uczestnicy wysłuchali trzech prelekcji. Pana sierż. sztab. Wojciecha Burzykowskiego z KPP w Łowiczu, opowiedział on o elektronicznej agresji i cyberprzemocy, st. sierż. Macieja Kaźmierczaka również z KPP w Łowiczu omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Natomiast na temat nowych form profilaktyki zachowań ryzykownych w szkole opowiedział pedagog Tomasz Bilicki, prezes łódzkiej fundacji Innopolis.

Konferencja była również okazją do podsumowania Olimpiady w powiatowym etapie Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS w której nasze uczennice brały udział Weronika Bębenista, Justyna Kołodziejska i Michalina Pyszkiewicz z klasy II C. Opiekunem była pani Beata Kunikowska.

W ramach akcji „Młoda krew ratuje życie”. Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce (40,95 litrów oddanych przez 63 z 64 uczniów). Opiekunem krwiodawstwa jest pani Ewa Dróżka.

 

oprac. B. Kunikowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content