Konkurs Wiedzy o Sejmie RP

W dniu 9 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego oraz gminy Głowno.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz. Współorganizatorem było Biuro Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu we współpracy z posłem na Sejm RP p. Cezarym Olejniczakiem.Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego oraz architektury sejmowej.

W pierwszej części spotkania z młodzieżą poseł Cezary Olejniczak opowiedział o pracy w parlamencie, pracy w komisjach sejmowych. Następnie uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu pracowników Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu połączonego z prezentacją multimedialną dotyczącą architektury sejmowej, historii polskiego parlamentaryzmu oraz obowiązującego w Polsce trybu ustawodawczego. Młodzież mogła również obejrzeć wystawę multimedialną „Z dziejów Sejmu Polskiego” przygotowaną również przez pracowników Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu.

Naszą szkołę reprezentowali Martyna Redzisz (2d) oraz Michał Stolarczyk (2d),którzy zapewnili sobie udział w konkursie w rywalizacji szkolnej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Michał Stolarczyk wywalczył III miejsce. 

Laureaci konkursu otrzymali z rąk posła na Sejm RP Cezarego Olejniczakadyplomy, książki i nagrody rzeczowe w postaci MP3, a wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy i upominki.

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content