Krwiodawstwo

W dniu 3 lutego 2010 roku na terenie II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu już 24 raz odbyła się akcja Honorowego Oddawania Krwi. Nasze liceum kontynuuje idee krwiodawstwa, którą zapoczątkowały dziewczęta z liceum medycznego w 1972 roku. Akcja HDK na terenie szkoły zainicjowało Szkolne Koło PCK w 2000 roku. W ciągu tego okresu pełnoletni uczniowie naszej szkoły oddali łącznie 323 360 ml krwi.

Mamy ogromną satysfakcję, oddając honorowo krew, że niesiemy bezinteresowną pomoc potrzebującym m.in. poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także że przyczyniamy się do sukcesów krwiodawców z Łowicza – określany mianem młodzieżowego zagłębia krwiodawstwa.

Od 2004roku zgłaszamy udział naszych krwiodawców w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych i Policealnych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem: “Młoda krew ratuje życie”. Sukcesem naszych krwiodawców jest:
 I miejsce w etapie okręgowym w roku szkolnym 2004/2005, w drugiej edycji turnieju, wśród 42 zgłoszonych szkół województwa łódzkiego, a w etapie krajowym zajęliśmy IV miejsce
 II miejsce w etapie okręgowym w roku szkolnym 2005/2006, w trzeciej edycji turnieju, wśród 44 zgłoszonych szkół województwa łódzkiego
 I miejsce w etapie okręgowym w roku szkolnym 2006/2007, w czwartej edycji turnieju, wśród 42 zgłoszonych szkół województwa łódzkiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content