Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 27 marca 2014r. odbyła się Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt na szczeblu powiatowym. W zawodach tych wzięło udział osiem szkół ponadgimnazjalnych z Łowicza i okolic. W wyniku losowania reprezentantki II LO w Łowiczu znalazły się w grupie „B” wraz z: ZSP nr 2 RCKU, Pijarskim LO oraz I LO. Pierwsze spotkanie nasze uczennice rozegrały z Pijarskim LO. W pierwszym secie przeciwniczki musiały uznać znaczną wyższość reprezentantek II LO. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 15:11. Bardzo nerwowo rozpoczął się drugi set meczu. Walka „punkt za punkt” wywierała ogromną presję zarówno na naszych zawodniczkach jak i przeciwniczkach. Dużo „zimnej krwi” zachowała Natalia Brzozowska z klasy IC. Niestety uczennicom II LO nie udało się wygrać tej części spotkania, dlatego o rozstrzygnięciu meczu zadecydował trzeci set. Znakomitą grą popisała się Kamila Kucińska z klasy IC, dzięki której uczennice naszej szkoły schodziły z parkietu jako zwyciężczynie.
Kolejny mecz dziewczyny z II LO zagrały z uczennicami ZSP nr 2 RCKU. Niestety w tym meczu szczęście nie dopisało naszym zawodniczkom. Po bardzo zaciętym pojedynku uczennice II LO przegrały 2:0.
W ostatnim meczu fazy grupowej drużyna Kopernika zmierzyła się z I LO. Ekipa z „Chełmona” składała się z bardzo dobrze wyszkolonych zawodniczek, grających w różnych klubach siatkarskich. Znakomita postawa naszych uczennic w pierwszym secie zapierała dech w piersiach. Świetnymi akcjami popisała się Dominika Kowalczyk z klasy IIIB. Ten fragment spotkania zakończył się wynikiem 11:15 dla I LO, ale nasze zawodniczki mogą być dumne ze swojego występu. Siatkarkom II LO nie udało się wygrać również drugiego seta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

W ekipie II LO grały:
– Workowska Edyta
– Workowska Justyna
– Traczyk Justyna
– Brzozowska Natalia
– Nych Katarzyna
– Kowalik Katarzyna
– Kowalczyk Dominika
– Kucińska Kamila
– Jędrachowicz Klaudia
– Kapusta Anna
– Liberska Natalia

foto K. Sałata
oprac. N. Liberska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content