RYMcerze

28 marca 2014 roku nasza szkoła we współpracy z I LO w Łowiczu zorganizowała dwa koncerty pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia” dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Projektem w II LO zajęły się psycholog Ewa Michalakoraz pedagog Aleksandra Lelonkiewicz-Dubel we współpracy z pedagogiem I LO p. Magdaleną Kumosińską. Zaproszonymi gośćmi byli Bęsiu i Dj Yonas, raperzy, którzy tworzą zespół RYMcerze. Celem spotkania była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania zainteresowań, przedstawienie wartości chrześcijańskich.
Koncerty nie odbyłyby się bez wsparcia finansowego Burmistrza Miasta Łowicza Pana Krzysztofa Jana Kalińskiego, a także pomocy dyrektorów OSiR – p. Zbigniewa Kuczyńskiego i ŁOKu – p. Macieja Malangiewicza, którzy zapewnili odpowiednie miejsce
i nagłośnienie dla RYMcerzy, za co składamy serdecznie podziękowania. Ponadto, honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali – Starosta Łowicki i Burmistrz Miasta Łowicza.

Dzięki temu w koncertach wzięło udział ponad 700 uczniów ze szkół łowickich:
I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego
II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II

oprac. E. Michalak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content