Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 22 kwietnia 2017 roku na łowickich Błoniach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK '2017 szkolnych drużyn ratowniczych. W tym roku w mistrzostwach wzięły udział trzy drużyny: dwa zespoły z I LO jako ubiegłoroczni zwycięzcy oraz jedna drużyna z II LO.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1) Weronika Wojcieszek z kl. 3b – jako kapitan zespołu
2) Karolina Kozub z kl. 3c
3) Mateusz Kołodziejski z kl. 3e
4) Julia Felczyńska z kl. 1e
5) Dominik Kędzierski z kl. 1e

Zawodnikiem rezerwowy była Klaudia Wróbel z kl. 1e. Podczas zawodów naszej drużynie kibicowali: >Andżelika Kwestarz i Patrycja Kwestarz z klasy 1e, Julia Woźniak z klasy 2c oraz opiekun Pani Dorota Urbańska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.
Podczas zawodów młodzi ratownicy podejmowali działanie ratujące życie na trzech stacjach z upozorowanymi zdarzeniami. Czwarta stacja to rozwiązywanie testu. Zaangażowanie drużyn, sposób udzielania pierwszej pomocy i koordynację zespołu oceniali sędziowie. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła II miejsce z ilością 164 na 200 punktów możliwych, ze stratą 2 punktów do pierwszego miejsca.
Gratulujemy naszej drużynie, która wykazała się dużymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, sprawną koordynacją drużyny i tylko stratą 2 punktów do pierwszego miejsca!!!

oprac. D. Urbańska
foto: J. Woźniak – 2c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content