Mundurowi na zawodach klas obronnych w Sieradzu

Młodzież z klas o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne w II LO nie próżnuje.   Już dawno zapomniała o wakacyjnym lenistwie, czego dowodem był udział w I  Zawodach Sportowo-Obronnych Klas Obronnych Województwa Łódzkiego, które odbyły się  w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.

7 września 2018 roku już o godzinie 5.45 dziewięciu  kadetów naszej szkoły wypoczętych, pełnych energii i gotowych do działania stawiło się na zbiórkę i wraz z opiekunem, panią Magdaleną Ochmańską-Zrazek, wyruszyło w drogę.

Rywalizowali w  czterech kategoriach: strzelanie, składanie i rozkładanie kbk AK,   rzut granatem i marszobieg na dystansie ok. 4000 metrów.

Nasza drużyna w składzie: Mateusz Sekuła (3e), Adrian Rosa(3e), Mateusz Zabost (2e), Krystian Jakiel(2e), Tomasz Wieteska(2e), Amadeusz Kołaczyński(2e), Dominik Jamroziak(1e), Piotr Śnieguła(2e) i Jakub Jabłoński(2e)  we wszystkich tych dyscyplinach wypadła świetnie, ale najlepiej zaprezentowała się w marszobiegu, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie uplasowali się na czwartej pozycji.

Mimo że wrócili bez medalu, jesteśmy z nich dumni i szczerze gratulujemy zapału, woli walki i wytrwałości. Dla nas „spisali się na medal.”

Opracowała: Magdalena Ochmańska-Zrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content