Nasza pierwsza mobilność w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+ STEAMS

Od 13 do 17 grudnia 2021 r. 5 uczniów i 3 nauczycieli języka angielskiego wzięło udział w wyjeździe do miejscowości La Senia (gmina w Hiszpanii, w prowincji Tarragona, w Katalonii) w ramach projektu ERASMUS+ STEAMS.

Przed wizytą w La Seni, nasza grupa miała okazję zobaczyć Barcelonę i jej najsławniejsze atrakcje, tj. Sagrada Familia, Park Güel (jedno z najbardziej charakterystycznych dzieł słynnego architekta Antonio Gaudíego), sławną kilometrową ulicę La Rambla prowadzącą do nabrzeża czy jeden z najsławniejszych stadionów piłkarskich na świecie – Camp Nou.

Następnego dnia gościliśmy w La Seni, gdzie miała miejsce uroczystość powitalna wszystkich partnerów projektowych: Polski, Chorwacji, Portugalii, Cypru, Grecji oraz Hiszpanii. Po prezentacji dziedzictwa kulturowego La Seni, uczestnicy zwiedzili miejscową szkołę oraz wzięli udział w planowych zajęciach  z różnych przedmiotów. Następnie zwiedzili położoną w górzystym terenie La Senię i udali się z wizytą do Ratusza, gdzie zostali przywitani przez lokalne władze.

Przez kolejne dni nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w licznych zajęciach przygotowanych przez Institut La Senia – Liceum Ogólnokształcące. Zajęcia obejmowały m.in. grę Escape River – sprzątanie wzdłuż rzeki, zadania z trygonometrii, pracę z danymi zdobytymi podczas wyzwań, tworzenie prezentacji, wystawa zdjęć czy tradycyjne gry i zabawy sportowe.

Podczas pobytu w Katalonii uczestnicy projektu STEAMS odwiedzili kilka ciekawych miejsc. Molí la Vella (budynek z ponad 900-letnią historią, położony na lewym brzegu rzeki Sénia), Centre d’Aviació Històrica de La Sénia (lotnisko wojskowe Sénia zbudowane w 1937 roku, podczas hiszpańskiej wojny domowej) oraz stolicę prowincji Tarragonę, w której znajdziemy dużo zabytków i ciekawostek związanych z Imperium Rzymskim.

Ostatniego dnia wizyty w La Seni, wszyscy uczestnicy projektu zaprezentowali i podsumowali wyniki tygodniowej współpracy w grupach międzynarodowych.

Na zakończenie, gospodarze przygotowali pożegnalną kolację oraz dyskotekę z udziałem młodzieżowej orkiestry dętej, której muzyka porwała wszystkich do zabawy.

Opuszczając Hiszpanię, myślami byliśmy już przy organizacji kolejnego etapu projektu Erasmus Plus „STEAMS wzmacnia europejskie dziedzictwo kulturowe” – wizyta w miejscowości Larnaka na Cyprze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content