Nasze sukcesy w dwóch powiatowych konkursach języka niemieckiego

X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego oraz IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii już za nami.

Tradycją naszej Szkoły już od dziesięciu lat jest organizacja tych dwóch konkursów pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu.

W dniu 9 czerwca 2021 roku uczniowie z pięciu łowickich szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki języka niemieckiego. W trakcie konkursu języka niemieckiego sprawdzone zostały umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, praca z tekstem, znajomość wyrażeń idiomatycznych, gramatyki i leksyki. Konkurs Wiedzy o Austrii to z kolei wyzwanie sprawdzające wiedzę z zakresu geografii, kultury, muzyki, sztuki, polityki i sportu.

Nasze uczennice znalazły się w ścisłej czołówce najlepszych uczniów z języka niemieckiego w powiecie łowickim. Natasza Kosmowska z klasy 2H zajęła pierwsze miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, natomiast Oliwia Kosiorek z klasy 1a pierwsze miejsce w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Austrii i trzecie miejsce ex aequo w konkursie języka niemieckiego. Swój sukces odnotowała również Aleksandra Gawęcka z klasy 2c zajmując 3 miejsce w Konkursie o Austrii.

Sukces jest tym większy, że dziewczyny są dopiero na początku swojej przygody z językiem niemieckim na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Opiekunami uczennic są Panie: Agnieszka Anyszewska oraz Monika Kleczyńska. Serdecznie gratulujemy 💪

Nagrody w konkursach zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Opracowała: Monika Kleczyńska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content