Natasza Kosmowska finalistką LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Natasza Kosmowska spełniła swoje największe humanistyczne marzenie. Uczennica klasy IVH  wywalczyła tytuł finalisty LIII Olimpiady Literatury  i Języka Polskiego.

20 kwietnia 2023 roku w Konstancinie Jeziornej spotkało się 180 najbardziej uzdolnionych literacko uczniów  w Polsce, by zmierzyć się w III etapie zawodów OLiJP na szczeblu centralnym. W finale Olimpiady uczestnicy musieli napisać pracę pisemną w formie rozprawki lub interpretacji porównawczej utworów lirycznych, a następnie wyselekcjonowane grono najlepszych przystąpiło do egzaminu ustnego. Odpowiednio wysoki wynik uzyskany za wypracowanie zapewniał olimpijczykom tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego, a wystąpienia podczas zmagań ustnych wyłoniły  laureatów Olimpiady.

Natasza pisząc pracę o uniwersalnych wartościach w życiu człowieka znalazła się w elitarnym gronie finalistów LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Oznacza to zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego, co jest jednoznaczne z uzyskaniem wyniku 100% z przedmiotu na poziomie podstawowym, rozszerzonym oraz z egzaminu ustnego.

Sukces w finale tak prestiżowego konkursu to nie tylko piękne świadectwo maturalne. Kolejne etapy Olimpiady wymagające ogromnej wiedzy i umiejętności wykraczających daleko poza zakres programu liceum pokazały, jak wielki talent literacki ma Natasza. Ten wyjątkowy „dar” to przywilej, szansa na rozwój i możliwość realizowania najambitniejszych planów. Bo dla Nataszy literatura jest życiową pasją, fascynującym doświadczeniem i drogą do spełnienia marzeń.

Serdecznie gratulujemy i życzymy  jeszcze wielu wspaniałych osiągnięć na tak pięknie rozpoczętej literackiej drodze życia.

Opracowała: Anna Żaczek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content