Nietypowa lekcja języka niemieckiego

Uczniowie klas trzecich sekcji rozszerzonego języka niemieckiego mieli okazję do sprawdzenia swych umiejętności językowych podczas nietypowej lekcji. W dniu21.10 2016r gościem na ich zajęciach był rodowity Niemiec, dawny wykładowca języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Łowiczu.

Rudolf Rachau postanowił po ponad 20 latach przyjechać do Łowicza, by odwiedzić tych, z którymi współpracował i przekazać do archiwum kolegium pamiątki, fotografie i materiały z okresu jego pobytu i pracy w tej placówce. Chętnie przyjął zaproszenie nauczycielek języka niemieckiego II LO, byłych studentek kolegium , na zajęcia z młodzieżą uczącą się tego języka w stopniu rozszerzonym.

Dla jednych uczniów była to dobra okazja do konwersacji z obcokrajowcem, dla innych możliwość pokonania bariery językowej. Podczas nauki w szkole młodzież rzadko ma szansę na bezpośredni kontakt z żywym językiem, dlatego obecność takiego gościa była dla uczniów nowym, ciekawym doświadczeniem. Rudolf Rachau chętnie włączył się do wspólnych gier i zabaw językowych, następnie odpowiedział na pytania uczniów związane z jego osobą. Aby mógł poznać bliżej naszą szkołę, uczniowie zaprezentowali film promocyjny II LO pt. „Misja Medyk”.

Gość był zaskoczony profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem całej społeczności szkolnej w promocję swojego liceum. Emerytowany wykładowca podziękował za miłe przyjęcie i za to, że znów mógł przez chwilę wystąpić w roli nauczyciela. Na koniec spotkania zostawił swój ślad w kronice szkoły oraz przekazał nauczycielkom zebrane pamiątki . Przyznał, że ze wszystkich polskich miast, w których realizował swoją ścieżkę zawodową , najmilej wspomina Łowicz. Zawsze mógł tu liczyć na ogromną życzliwość i gościnność ludzi , dlatego bez wahania przyjechał w to miejsce jeszcze raz

oprac. A. Ruta-Kucińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content