Niezapomniana Studniówka 2022

Studniówka Anno Domini 2022 już za nami, ale wspomnienia z tej wyjątkowej, magicznej nocy pozostaną na długo w naszej pamięci.

22 stycznia 2022 roku, na 100 dni przed maturą, sala Mediolan w Strzelcewie rozbłysła tysiącem świateł i rozpoczął się wielki bal studniówkowy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Wśród zaproszonych gości, którzy swoją obecnością uświetnili tę uroczystość, znaleźli się: Starosta Łowicki pan Marcin Kosiorek, Przewodniczący Rady Powiaty Łowickiego pan Marek Jędrzejczak, Burmistrz Łowicza pan Krzysztof Jan Kaliński, Przewodnicząca Rady Rodziców II LO pani Katarzyna Pietrzak, Dyrektor II LO pani Agnieszka Ruta-Kucińska, Wicedyrektor II LO pani Wioletta Grzywacz, wychowawcy klas maturalnych i licznie zgromadzeni nauczyciele.

Ale uwaga wszystkich tego wieczoru skupiona była na nich – maturzystach z klasy IIIA, IIIB  i IIIC. To właśnie oni w tę studniówkową noc pokazali, że potrafią połączyć radość, zabawę i beztroskę młodości z dojrzałą refleksją i prawdziwą życiową mądrością, że, jak zapewniali prowadzący uroczystość uczniowie: naprawdę umieją żyć.

Wspaniałe kreacje i pięknie wykonane polonezy wzbudziły zachwyt zebranych gości    i wzruszenie rodziców. W ten wyjątkowy wieczór nie zabrakło miejsca na podziękowania dla dyrekcji, wychowawców i całego grona pedagogicznego. Były życzenia, kwiaty i ukradkiem ocierane łzy wzruszenia. Padły mądre i ważne słowa, które pomogą młodym ludziom spośród tysiąca dróg wybrać tę jedną – ich własną życiową drogę do szczęścia.

Urokliwie i niemal symbolicznie zabrzmiała kończąca część oficjalną uroczystości piosenka Grzegorza Turnaua „Znów wędrujemy”
w wykonaniu Kingi Walczak z klasy IIIC, której na skrzypcach akompaniowała Zuzanna Kucińska z klasy IIIA. Magię wieczoru podkreślił również piękny pokaz walca zaprezentowany przez Marię Polak z klasy IIIA i Kacpra Piotrowskiego z klasy IIIB.

Wspaniałą atmosferę tego wieczoru odczuwali wszyscy. Niech wspomnienia z tej, jedynej takiej w życiu, studniówkowej nocy towarzyszą Wam – Drodzy Maturzyści – w Waszych wędrówkach po krętych drogach życia i zawsze wywołują uśmiech na twarzy.

 

Opracowała: Anna Żaczek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content