Nowoczesna pracownia geograficzna gotowa na powrót uczniów

Wychodząc  naprzeciw wymogom nowoczesnej edukacji oraz potrzebom uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym utworzyliśmy nowoczesną pracownię przyrodniczą. Uroczyste oficjalne otwarcie pracowni planowane było na początek kwietnia 2020 r. Niestety panująca epidemia koronawirusa „skutecznie” to uniemożliwiła.

Powstanie pracowni możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Łączna kwota projektu w ramach konkursu pn. Nasze ekologiczne pracownie to: 47 162 zł, z czego dofinansowanie wyniosło: 42 446 zł, a pozostałą kwotę sfinansowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu, jako wkład własny. Otrzymane środki zostały przeznaczone na wyposażenie klasopracowni w nowe meble, gabloty, rolety,  rośliny. Uczniowie będą mogli korzystać z nowych pomocy dydaktycznych i  sprzętu audio video. Zakupiono m.in. nowoczesny monitor interaktywny, drukarkę 3D, laptop, laboratorium matematyczno-przyrodnicze, oprogramowanie do nauki geologii 3D.

W utworzenie sali zaangażowali się rodzice, którzy wykonali prace remontowe. Realizację projektu koordynowały: dyrektor szkoły Agnieszka Ruta – Kucińska i nauczyciel geografii Magdalena Przyłuska.

Nowoczesna sala geograficzna pozwoli nie tylko na ciekawsze lekcje, ale również na jeszcze lepszą i pełniejszą realizacje krajowych i międzynarodowych projektów edukacyjnych i badawczych, w których udział uczniowie II Liceum angażują się bardzo chętnie. Do takich działań można zaliczyć aktywność w ramach ogólnoświatowego Programu GLOBE, pracę w europejskim projekcie Urban science czy też w astronomicznym projekcie z okazji 100- lecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej. W ostatnim czasie szkoła otrzymała certyfikat niderlandzkiego Uniwersytetu w Lejdzie za udział we wspólnym projekcie „Astronomiczna przygoda”.

 

Opracowała: Magdalena Przyłuska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content