Konkurs fotograficzno-literacki rozstrzygnięty

„Kto czyta książki – żyje podwójnie” – mówi Umberto Eco. A czy książki mogą też ożyć kolejny raz? Oczywiście. I temu właśnie miał służyć zorganizowany w naszej szkole 23. kwietnia (w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich) konkurs fotograficzno – literacki na „żywą okładkę”.

Zadanie polegało na stworzeniu zdjęcia, które będzie ilustracją do jednej ze scen z wybranej przez siebie książki. Ale postacią na okładce, czyli bohaterem utworu miał stać się autor pracy. Do zdjęcia należało dołączyć blurb – czyli rekomendację lub krótkie streszczenie utworu, umieszczane najczęściej na tylnej stronie okładki.

11 maja komisja konkursowa w składzie p. Aleksandra Jaworska- Zielińska i p. Magdalena Latoszewska zdecydowała o przyznaniu nagród. Pierwsze miejsce ex aequo przypadło Amelii Łukawskiej z klasy 1h i Zuzannie Jabłońskiej z klasy 2c. Druga nagroda trafiła do rąk Natalii Majcher z klasy 1h. Gratulujemy. Prace uczennic można obejrzeć poniżej. Nagrodami w konkursie są oczywiście książki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content