Uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę i odebrali świadectwa ukończenia liceum

Co roku, w ostatni piątek kwietnia, uczniowie klas trzecich odbierają świadectwa ukończenia liceum. Wydawało się, że w tym roku, podczas pandemii, jest to niemożliwe. A jednak…

Mimo panującej epidemii wszyscy uczniowie klas trzecich (a i e) odebrali świadectwa w uroczysty sposób. Wręczyli je wychowawcy i Dyrektor Szkoły.

Świadectwa z wyróżnieniem i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie odebrało czworo uczniów:

Ewa Kołaczyk (3a), Aleksandra Kozieł (3a), Julia Kazimierczak (3e), Maciej Kucharek (3e). Czworo uczniów (wszyscy z klasy 3 e – mundurowej) otrzymało nagrody za 100% frekwencję: Dominik Dańczak, Julia Kazimierczak, Amadeusz Kołaczyński, Mateusz Zabost.

Wręczono również awanse na wyższe stopnie szkolne. Awans na kolejny stopień jest uhonorowaniem określonych postaw kadeta i jego wyników w nauce. Starszy nadkadet dyplomowany to najwyższy stopień, na który może awansować uczeń. Jest to stopień nadawany starszemu kadetowi prymusowi, który w klasyfikacji rocznej uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,75. Julia Kazimierczak ze średnią 4,83 otrzymała awans na ten stopień.

Uczniowie odebrali również nagrody książkowe za osiągnięcia w konkursach, zawodach sportowych, aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim, reprezentowanie szkoły na zewnątrz, promocję szkoły w środowisku lokalnym, za pracę w Wolontariacie.

Wręczono 53 nagrody.

Odchodzące klasy posadziły przed szkołą pamiątkowe drzewka. W tym roku w imieniu klas zrobili to wychowawcy i przewodniczący klas.

 

Były podziękowania, życzenia, pamiątkowe fotografie, a wszystko w warunkach obostrzeń i zasad na czas epidemii. Niestety uczniowie nie mogli zobaczyć się ze swoimi nauczycielami i osobiście podziękować za trzy lata wspólnej pracy. W związku z tym nauczyciele naszej szkoły przygotowali odchodzącym trzecioklasistom miłą niespodziankę. Nagrali wspólny film, w którym zamieścili gratulacje i życzenia dla maturzystów na dalsze dorosłe życie.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content