Och! Film Festiwal

W ramach odbywającego się w Łowiczu Och! Film Festiwalu w ŁOK-u w dniach 28.01-26.02.2017 r. Klub Kinomana miał możliwość, aby uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu w postaci zorganizowanego wolontariatu. Oto relacja Klubowiczek 🙂

Podczas Och Festiwalu w ŁOK-u zaangażowałyśmy się w wolontariat. Było to dosyć niecodzienne ale wyjątkowe doświadczenie. Mogłyśmy połączyć świetną zabawę z pomocą, kiedy w kinie brakowało rąk do pracy. Pracownicy kina byli bardzo uprzejmi, z chęcią pokazali nam co dokładnie mamy robić. Nasze zadanie polegało na sprawdzaniu biletów. Może nie było to bardzo odpowiedzialne zadanie, ale pozwoliło nam nabyć cenne doświadczenie i zobaczyć jak wygląda praca w kinie. Dodatkową korzyścią było to, że po sprawdzeniu biletów mogłyśmy wejść na salę kinową i obejrzeć film za darmo. Filmy, które miałyśmy okazję zobaczyć były poruszające, doprowadzały nas do łez, ale również zmuszały do przemyśleń. Podczas pracy w wolontariacie spędziłyśmy naprawdę miły czas i mamy nadzieję że jeszcze kiedyś nadarzy się okazja by to powtórzyć.
Oprac. Karolina Antosik, Ela Gajda, Weronika Bębenista i Ela Smolarek z kl. 2c
Foto: Karolina Antosik 2c

W swoim życiu widziałam wiele filmów, które jak mi się wydawało wywarły na mnie ogromne wrażenie. Film pt „24 tygodnie” jednak okazał się najlepszym jaki do tej pory widziałam. Film przedstawia małżeństwo(Astrid-Julia Jentsch, Markus-Bjarne Mädel), które ma już jedno dziecko 9-letnią córkę. Para jednak spodziewa się kolejnego dziecka. Sielankę burzy wiadomość, że dziecko nie urodzi się zdrowe: płód ma zespół Downa i poważną wadę serca. Informację tą przyjmują bardzo optymistyczne twierdząc, że poradą sobie. Z czasem jednak okazuje się, że Astrid sama będzie musiała podjąć trudną decyzję co do przyszłości nienarodzonego dziecka, swojej rodziny i kariery. Film ten buduje atmosferę napięcia, podając pytanie do rozważenia: na ile możemy sobie pozwolić, decydując o życiu innych czy śmierci. Nigdy nie zapomnę tego filmu i będę do niego często wracała.
Oprac. Klaudia Muras z kl. 1e

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content