Ognisko klasy 1c i 1e

29 września roku pańskiego 2014 w królestwie II LO odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Panowała wówczas królowa Dorota Urbańska, a rządy swe sprawowała sprawiedliwie. Dwa najważniejsze grody tamtego okresu, a mianowicie Obrońcy i Biochemicy postanowiły wyruszyć w podróż.
Żeby wyprawa się odbyła musieli oni przekupić Strażników Starożytnej Przystani, w której źródła miały wszystkie żywioły, i do której się mieli udać.
Przywódcy grodów, a mianowicie Dzielna Zofia i Żelazna Magdalena postanowiły, że zakupią pokarm dla smoków, którymi opiekowali się Strażnicy. Każdy z uczestników podróży dał po jednej srebrnej monecie, po czym wyruszyli. Najpierw udali się do królestwa handlu Tesco, gdzie dokonali uzupełnienia zapasów.
Ich wyprawa trwała tak długo, że dal niektórych wydawała się ona wiecznością. Ci, którzy mieli wierzchowce pomagali nieść pakunki idącym pieszo, dzięki czemu wszyscy mieli szybciej osiągnąć cel. Mijali wiele tajemniczych miejsc, jak na przykład cmentarzysko, które emanowało bólem i rozpaczą.
Powoli krajobraz przeistaczał się w coraz bardziej dziki i nieznany, aż wreszcie ich oczom ukazało się wejście do Magicznego Lasu, który skrywał tak wiele tajemnic, że nawet najwięksi mędrcy tego świata nie potrafią powiedzieć, co znajduje się w jego wnętrzu. Przy drodze stały przeszkody, które dodawały mocy śmiałkom, którzy je pokonali, ale tylko nieliczni z Obrońskich byli na tyle odważni żeby stawić im czoła.
Po wyczerpującym marszu dotarli wreszcie na piękną polanę zwaną Ziemią Obfitości, w której centrum palił się Wieczny Płomień. Wokół niego były poustawiane ławki i stoły, pomiędzy którymi wiał Wiatr Szczęścia. Spragnieni, którzy nie zabrali napitku mogli ugasić pragnienie w znajdującym się nieopodal Źródle Życia.
Wszyscy jedli, pili, śmiali się i rozmawiali. Gdy nadszedł czas powrotu, niektórzy zostali żeby oddać ostatni hołd przyrodzie, a reszta z uśmiechem na twarzach wyruszyła w podróż powrotną do grodów.

oprac. Małgorzata Piłat 1c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content