Ola Aftewicz druga w kraju w konkursie plastyczno-literackim

 Uczennica klasy 2m, Aleksandra Aftewicz, zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim ,,Buntowniczki” zorganizowanym przez Bibliotekę Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy oraz warszawską Szkołę Podstawową nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego.

Głównym celem konkursu było stworzenie projektu muralu. Praca mogła nawiązywać do konkretnych kobiet-buntowniczek, skupić się na symbolicznym przedstawieniu Buntowniczek lub być pracą graffiti.

Aleksandra Aftewicz swoją prace poświęciła niestandardowym kobietom, które spełniają się w zawodach, które z reguły kojarzymy z płcią przeciwną. Projekt jej muralu zawiera takie znane osobowości jak Joanna Jędrzejczyk – zawodniczka boksu, Agnieszka Chylińska – piosenkarka hard rock’u i heavy metalu, czy Martyna Wojciechowska – nieustraszona podróżniczka. Na pierwszym planie znalazła się jednak postać fikcyjna, wymyślona przez Olę mówiła, którą jest typowa buntowniczka, na co ma wskazywać m.in jej ubiór.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że większość uczestników biorących udział w konkursie to osoby uczęszczające do szkół plastycznych, dlatego jesteśmy ogromnie dumni z wygranej Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem konkursu była p. Aleksandra Jaworska-Zielińska.

Opracowała: Aleksandra Jaworska-Zielińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content