Pierwsza edycja The Voice of Medyk

Nasz SU pomimo pandemii nie zapomniał o świętowaniu pierwszego dnia wiosny. Tradycją naszej szkoły jest, iż tego dnia zawsze odbywał się Szkolny Przegląd Talentów, w trakcie którego uczniowie prezentowali swoje zdolności w różnych dziedzinach na szkolnej scenie. W tym roku z przyczyn oczywistych taka forma „ucztowania” nie była możliwa.  Szkolny Samorząd Uczniowski  wyszedł więc z inicjatywą zorganizowania konkursu wokalnego pt. „The Voice of Medyk”, oczywiście on-line.
Udział w nim wzięło 7 odważnych uczniów i uczennic.  Swoje wykonania mogli przesyłać na szkolny adres e-mail. Następnie zostały one udostępnione na wewnętrznej grupie facebookowej, całej społeczności ,,Medyka”, gdzie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogli oddawać swoje głosy.
Jak się okazuje w naszej szkole mamy naprawdę niesamowite głosy, którym niestraszne żadne wyzwania.
Uczestnicy mieli całkowitą dowolność doboru repertuaru i każdy z nich wybrał zupełnie inny gatunek muzyczny. Ta różnorodność sprawiła, że mogliśmy posłuchać utworów światowej sławy piosenkarzy, kultowych polskich przebojów, ale nie zabrakło i autorskiej piosenki jednego z uczestników.
I miejsce zdobył Karol Wróbel prezentując czeski szlagier „Jožin z Bažin” autorstwa Ivana Mládka, II miejsce Liwia Witczak, która zaśpiewała piosenkę The Dumplings „Nie słucham”, III miejsce zajęła Jagoda Stasiarczyk z wykonaniem piosenki Adele pod tytułem „Make You Feel My Love”, a specjalne wyróżnienie przyznane przez Dyrektora Szkoły trafiło do Julii Szczepanik za autorską piosenkę pt. „Brat”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Opracowała: Aleksandra Jaworska-Zielińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content