Rekolekcje wielkopostne

W dniach 16-18 marca, w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je dla nas Claudio Bonavita – kapłan z Włoch. Przyjechał do nas na zaproszenie księdza Jacka Zielińskiego, który jest katechetą w naszej szkole.

Przez pierwsze dwa dni nauki rekolekcyjne odbywały się w sali konferencyjnej naszej szkoły. Rekolekcjonista podzielił się świadectwem swojego życia, jaka była jego droga do Boga, a właściwie jak Pan Bóg go odnalazł. Następnie zadawał nam pytania dotyczące sensu naszego życia, co jest dla nas szczęściem, kim jest dla nas Bóg, dlaczego wierzymy? Pytania te zmusiły nas do intensywnego zastanowienia się nad naszym życiem. Ksiądz Claudio przekonywał nas, że każdy z nas jest piękny w oczach Boga, że każdy z nas ma dary i talenty ukryte w sercu, które powinniśmy rozwijać, aby nie zmarnować swojego życia. Na zakończenie nauk ksiądz Claudio zaśpiewał dla nas włoską piosenkę „Ti amo”i tym samym wszyscy włączyliśmy się do wspólnego śpiewu.

Ostatniego dnia ćwiczeń duchowych udaliśmy się do Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej na zakończenie rekolekcji. Tego dnia rekolekcjonista rozwinął i wyjaśnił przypowieść o synu marnotrawnym, którą nazywamy inaczej o miłosiernym ojcu. To był dla nas bardzo dobry owocny czas.

Czekamy na więcej takich rekolekcji!!!

foto: L. Kuś -1c
J. Kamińska – 2b

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content