Świątecznie i naukowo – wycieczka klas pierwszych do Drezna i Gubina

W dniach 14-15 grudnia uczniowie z klasy 1c i 1b wybrali się pod opieką wychowawców: p. Kamili Stępień i p. Mateusza Czajki na wycieczkę do Drezna i do Plastinarium w Guben. Wsparciem z zakresu języka niemieckiego były: p. Dyrektor, Agnieszka Ruta- Kucińska oraz p. Agnieszka Sławińska.

Uczniowie odwiedzili tam najstarszy niemiecki jarmark świąteczny „Striezelmarkt”, który zachwycił wszystkich swoim pięknem, różnorodnością wykonywanych ręcznie ozdób świątecznych i regionalnymi wyrobami rzemieślniczymi. Klimatu świątecznego dodawał także śnieg, który sprawiał, że marzenia o „białych” świętach stały się realne.

Drugiego dnia wycieczki młodzież wybrała się do niemieckiego Guben, gdzie mieli okazję odbyć jedyną w swoim rodzaju lekcję anatomii.

W Gubinie znajduje się bowiem jedyne w swoim rodzaju PLASTINARIUM, które na każdym robi ogromne wrażenie. Tutaj wykonywane są obok znanych na całym świecie plastynatów prezentowanych na wystawach BODY WORLDS również preparaty naukowe przeznaczone do kształcenia studentów medycyny. W PLASTINARIUM zwiedzający mogą obejrzeć z bliska powstawanie najnowocześniejszych szkoleniowych preparatów anatomicznych, obserwować preparatora podczas jego pracy, a dzięki temu w szczególny sposób poznać ciało ludzkie i zwierzęce.

Dzięki przewodnikowi w języku polskim – nauczycielce biologii z Polski – lekcja anatomii była tak ciekawa, że nikt nie liczył upływającego czasu. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi, jaka jest procedura wykonywania preparatów naukowych z ludzkiego ciała, jaki jest czas oczekiwania na zamówienia oraz techniki prowadzonych procedur. Po tych zajęciach każdy mógł sobie sam odpowiedzieć, czy studia na uniwersytecie medycznym to marzenie na wyciągnięcie ręki… czy może to nie ich „bajka”…

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content