Szlachetna Paczka

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To szczególny i magiczny czas dla nas i naszych rodzin. Czas rozmów, wspólnego bycia, oczekiwania i przeżywania narodzin Dzieciątka. W tym wyjątkowym okresie zdają się gasnąć wszelkie spory, waśnie, konflikty i człowiek staje się bliski drugiemu człowiekowi.
Ta myśl przyświecała II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, gdy szkoła podejmowała decyzję o przyłączeniu się do organizacji Szlachetnej Paczki, akcji, która od 12 lat obejmuje całą Polskę. Do tej pory cieszyła się ona wielkim zainteresowaniem także wśród osób znanych (m.in. Prezydent RP wraz z żoną, celebryci, gwiazdy sportu). Akcja ta nagłaśnia jest stale w mediach publicznych, dlatego liczba osób wspierających tak szybko wzrasta.
Wolontariusze w całej Polsce sporządzili listę najbardziej potrzebujących rodzin, generując je w specjalnie stworzonym systemie. Na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki www.szlachetnapaczka.pl znajdują się charakterystyki poszczególnych rodzin przedstawiające ich największe potrzeby.
Klikając wybieramy rodzinę, której chcemy pomóc.
Nasza szkoła zadeklarowała pomoc ośmioosobowej rodzinie, zobowiązując się tym samym do kupienia kuchenki gazowej, odzieży zimowej oraz produktów spożywczych. Uczniowie chętnie włączyli się w pomoc organizując zbiórkę pieniędzy, przynosząc odzież, słodycze, zabawki, pomoce szkolne, książki. Za wszystkie zebrane pieniądze opiekunowie SU zakupili produkty zaspokajające podstawowe potrzeby rodziny.
7 grudnia przedstawiciele SU wraz z opiekunami dokonają oficjalnego przekazania zebranych darów. Mamy nadzieję, że dzięki nam na twarzy obdarowanych zagości uśmiech, a te święta naprawdę będą dla nich wyjątkowe.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY TAK AKTYWNIE WŁĄCZYLI SIĘ W TĘ INICJATYWĘ!

Obejrzyj film

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content