Turniej Klas Mundurowych

Dnia 26 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2017.

Dziesięcioro uczniów wraz z opiekunami Magdaleną Ochmańską-Zrazek i Zofią Kucharską udało się do Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku oraz Zespołu Szkół Akademickich. Do eliminacji mogli przystąpić zespoły składające się z dwóch uczniów tylko i wyłącznie z klas o profilu mundurowym. Eliminacje składają się z dwóch części: testu wiedzy obejmującego zakres wiedzy ogólnej dotyczący służb mundurowych, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie oraz testu sprawności fizycznej. Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2017 mają na celu wyłonienie 60 zespołów dwuosobowych, które w dniach 5-7 kwietnia 2017r zmierzą się w finale ogólnopolskiego turnieju. Zwycięski zespół będzie reprezentował nasz kraj na „Cadet World Championship – 2017”.

W zawodach wzięło udział 170 zespołów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 5 zespołów. Do finału ogólnopolskiego awansowały 3.
Awans uzyskali:
Bartłomiej Sekuła(3e), Dawid Kaszewski (3e)– 6 miejsce
Wiktor Wieczorek (3e), Mieszko Brzózka (3e)– 10 miejsce
Mateusz Sekuła(1e), Adrian Rosa (1e)– 29 miejsce

oprac. B. Bura – 3e

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content