Uczniowie wykonują ozdoby bożonarodzeniowe

Święta tuż tuż… W II LO im. Mikołaja Kopernika można już poczuć ten magiczny czas, a wszystko dzięki uczniom, którzy na początku grudnia rozpoczęli prace nad wystrojem szkoły. Świąteczny nastrój zapanował, gdy Samorząd Uczniowski ustawił na korytarzu niezwykle okazały srebrny świerk, który młodzież ozdobiła przepięknymi bombkami. Uczniowie, wykorzystując różne techniki dekoracyjne, własnoręcznie wykonali te najpopularniejsze choinkowe ozdoby, wykazując się kreatywnością, fantazją, precyzją i pomysłem.

Kasia Siejka, uczennica klasy 1 e, wykonała okazałą szopkę z figurkami z masy solnej, mającą formę wiejskiej stajenki krytej strzechą. Na zewnątrz przypomina łowicką chatę, gdyż pomalowana jest na niebiesko i ozdobiona dekoracją w formie kwiatów. W obrazie stajenki można odnaleźć rzeczywiste elementy wiejskiego życia: żłobek, siano, zwierzęta. Wśród osób, które idą pokłonić się Jezusowi, znajduje się para ubrana w tradycyjne łowickie stroje. Aby podkreślić cudowność Narodzenia, nad szopką Kasia umieściła Gwiazdę Betlejemską.

Wykonując pracę, uczennica kierowała się przesłaniem św. Franciszka z Asyżu, pomysłodawcy szopek, który podkreślał, że mają one: „uczcić prostotę, wysławić ubóstwo i podkreślić pokorę”.

Świąteczne dekoracje uzupełniają wymowę i znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Ich zadaniem jest podkreślenie wyjątkowości tych dni, nadanie im uroczystego charakteru. Poza tym cieszą oczy, umilają świąteczny czas, wprowadzają odrobinę blasku i piękna w nasze szkolne życie.

Opracowała: Iwona Więsek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content