VI Konkurs Matematyczny

W dniach 30.05-01.06.2016 r. w Kartuzach odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięła udział młodzież z czterech powiatów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego i zakopiańskiego. Etap powiatowy tego konkursu miał miejsce w dniu 06.04.2016 r. i uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół: I LO, II LO i IV LO. Najlepszymi matematykami powiatu łowickiego okazali się: Justyna Kolasiewicz, Wojciech Domińczak, Paweł Kołaczyński (wszyscy z IV LO, nauczyciel – Teresa Wojciechowska) i Cezary Palewicz (II LO – nauczyciel Agnieszka Osiołkowska) i to oni mieli zaszczyt reprezentować powiat łowicki w kolejnym etapie.

Pierwszego dnia odbył się etap indywidualny, drugiego – drużynowy. Wyniki z obu części wpływały na ostateczny rezultat. W części indywidualnej każdy z uczestników miał do rozwiązania 4 zadania otwarte i 4 zadania zamknięte wielokrotnego wyboru, a w części II drużyna musiała zmierzyć się już tylko z zadaniami otwartymi. Wszystkie zadania wymagały od uczniów twórczego myślenia, analizowania i logicznego rozwiązania. Uczniowie powiatu łowickiego zajęli III miejsce.

Gospodarze – Powiat Kartuski oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach bardzo mile przyjęli gości. Oprócz zmagań konkursowych, uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić Kartuzy oraz Szymbark, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu podziwiali najdłuższą deskę świata, największy fortepian świata, dom do góry nogami oraz poznali historię i kulturę Kaszub, a także wysłuchali opowieści przewodnika o zesłaniach na Sybir i Sybirakach.
Wszyscy uczestnicy mile wspominają pobyt na Ziemi Kartuskiej. Był on nie tylko rywalizacją konkursową, ale okazją do poznania kolegów i koleżanek z całej Polski i wspólnej integracji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content