Dzień Dziecka

W środę 1 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu. Autorkami zabaw i koordynatorkami całej imprezy były nauczycielki wychowania fizycznego Zofia Kucharska, Magdalena Ochmańska-Zrazek i Iwona Grzegory-Gajda.Przygotowały one dla uczniów szereg konkursów mających pokazać jak bardzo wysportowani są uczniowie II LO.

Wyróżnionych było dziesięć konkurencji. Pięć z nich była przeznaczona dla płci pięknej i pięć… dla tej silniejszej. Każda z klas miała wyznaczyć kandydatów walczących w imieniu reszty o podium. Wszyscy prowadzili zażarty bój o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji. Niestety tylko najlepsi mogli wygrać. Zwycięzcami okazali się reprezentanci klasy IIe,drugie miejsce zajęła klasa IIa, zaś trzecie przypadło dwóm klasom – Ic i IIb. 

Oczywiście nie obyło się bez nagród. Dyrekcja II LO postanowiła, że najbardziej sprawne klasy otrzymają dofinansowanie do wycieczek, na które miałyby pojechać w przyszłym roku szkolnym. I tak za pierwsze miejsce czekała kwota w wysokości 200 zł, za drugie 100 zł, a za trzecie 50 zł. Klasa IIb szybko kalkulując, postanowiła oddać swoją część wygranej na rzecz młodszych kolegów z Ic, a zamiast tego poprosiła o klasową kropkę. Pani dyrektor nie mogła zignorować tego przyjacielskiego gestu i przystała na skromną prośbę swoich podopiecznych.

oprac. M. Piłat -2c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content