Wiktor Szcześniak najlepszy w XII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym

12 kwietnia 2024 roku odbył się etap powiatowy XII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. Celem zmagań młodzieży było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz wyłonienie spośród uzdolnionych uczniów tych najlepszych. Konkurs przebiega dwuetapowo: etap powiatowy właśnie został rozstrzygnięty, a wkrótce odbędzie się etap międzypowiatowy dla powiatów partnerskich: kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego. W tym roku głównym organizatorem konkursu jest LO im. Balzera w Zakopanem.

W etapie powiatowym uczniowie indywidualnie zmagali się z zestawem zadań, tym samym w każdym z powiatów. Zakres tematyczny zadań obejmował różne obszary wiedzy matematycznej z poziomu rozszerzonego. Zawierał zadania zamknięte wielokrotnego wyboru, jak również zadania otwarte.

Do etapu międzypowiatowego zakwalifikowanych zostało 4 finalistów z każdego powiatu, którzy w II części konkursu będą stanowili drużynę.

Wśród wąskiego grona finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły, Wiktor Szcześniak, który na etapie powiatowym zajął  I miejsce i będzie reprezentował powiat łowicki podczas zmagań międzypowiatowych  w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w Zakopanem.

Wiktor Szcześniak uczęszcza do klasy 3B, matematyczno-chemicznej, i realizuje matematykę na poziomie rozszerzonym. Już od pierwszej klasy wykazywał nieprzeciętne zdolności matematyczne. Poza naukami ścisłymi interesuje się piłką nożną, hobbistycznie gra w darta. Bardzo dużą rolę w jego życiu odgrywa muzyka, głównie rap.

Gratulujemy Wiktorowi osiągniętego sukcesu i mocno trzymamy za niego kciuki w czekającej go rywalizacji na kolejnym szczeblu konkursu!

 

Scroll to Top
Skip to content