Wyróżnienie dla Zuzi Kostrzewy w wojewódzkich eliminacjach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W dniach 20-21 kwietnia 2024 roku w Łódzkim Domu Kultury odbyły się wojewódzkie eliminacje 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Od lat gromadzi on uzdolnioną młodzież, która pasjonuje się teatrem i recytacją, jest też okazją do spotkań i wymiany doświadczeń młodych aktorów z całego województwa.

OKR to nie tylko rywalizacja, ale także przyjemność obcowania z prawdziwą sztuką. W ramach corocznych łódzkich spotkań dla utalentowanych młodych ludzi organizowane są profesjonalne warsztaty prowadzone przez aktorów i reżyserów związanych zawodowo          z najlepszymi teatrami w Polsce.

W tegorocznej edycji konkursu do etapu wojewódzkiego w kategorii Turniej Recytatorski awansowało 13 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. Nasze liceum reprezentowała Zuzanna Kostrzewa z klasy IIIA, która 9 kwietnia 2024 roku wygrała eliminacje powiatowe organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu.

W ramach występu Zuzia zaprezentowała wiersz „Miłość  szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy Agnieszki Świerczek ze „Zbioru tekstów współczesnych, znaczy krótkich” zatytułowany „Moralitet o tym, że człowiek człowiekowi człowiekiem.”

Jury w składzie: Dorota Koman, Agnieszka Skrzypczak (aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi) i Gustaw Puchała doceniło występ Zuzanny, przyznając jej wyróżnienie. Tym samym znalazła się ona w wąskiej grupie czterech osób nagrodzonych w tej kategorii.

Cieszymy się, że talent, umiejętności oraz pasja, z jaką Zuzia podchodzi do występów scenicznych zostały dostrzeżone przez profesjonalistów. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Scroll to Top
Skip to content