Wirtualna mobilność w Porto w ramach Erasmus+

Choć pandemia uniemożliwia prawdziwe spotkania i wyjazdy uczniów w ramach programu Erasmus, nie przerwała jednak mobilności tych, którzy chcą działać. Dowodem na to są nasi uczniowie i nauczyciele, którzy nie poddają się i kontynuują założenia projektu Erasmus Plus “STEAM strengthens European Heritage”. Właśnie biorą udział w organizowanym przez szkołę w Porto trzydniowym spotkaniu online, które obecnie zastępuje prawdziwą mobilność.

Zanim jeszcze rozpoczęły się właściwe warsztaty, uczniowie wzięli udział w spotkaniu zapoznawczym, podczas którego nastąpiło przydzielenie ich do konkretnych międzynarodowych grup.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w wirtualnym spacerze po samym mieście Porto, jak również po portugalskiej szkole. Następnie pracowali już w grupach na platformie Google Meet oraz Zoom. Dzień drugi upłynął pod znakiem działań praktycznych. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać programy do obsługi drukarki 3D, jak również przygotować projekty 3D np. Tinkercad, a następnie wzięli udział w warsztatach z obsługi strony Microbits. Wieczorami zaś spotykali się na streamie na żywo na Youtube, gdzie poznawali dziedzictwo kulturowe Portugalii. Ostatni dzień to kontynuacja warsztatów, pracy w grupach i prezentacje działań przygotowanych podczas wcześniejszych spotkań.

Trzy dni spędzone na poznawaniu nowinek technologicznych, a także dziedzictwa kulturowego Portugalii uczniowie oceniają jako bardzo ciekawe. Zwracają uwagę zwłaszcza na możliwość zawarcia znajomości z wieloma osobami z różnych krajów oraz obcowanie z językiem angielskim. Wszyscy mają nadzieję, że już niebawem będą mogli spotkać się realnie.

Opracowała: Agata Kołucka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content