Wycieczka 3c do UM Łódź

Dnia 3 marca 2015 uczniowie naszego liceum z klasy III c o nachyleniu biologiczno chemicznym udali się na Drzwi Otwarte na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 
Nasi uczniowie uczestniczyli w różnych wykładach m.in. : wykład pt. Medycyna: pasja, praca, kariera,prof. dr hab. n. med. Piotr Smolewski; I Ty możesz zostać naukowcem! – program ADAMED SmartUP ; Zasady rekrutacji na rok 2015/2016.
Ponadto nasi uczniowie mogli wziąć udział w różnych zajęciach zorganizowanych przez tamtejszych studentów, Wydział Farmaceutyczny przygotował pokaz robienia maści i kapsułkowania, pokaz roślinnych surowców leczniczych pod mikroskopem ; „Koło Chemików” przygotowało „wybuchowe” eksperymenty; SKN Kosmetologii jak samodzielnie zrobić kosmetyki; SKN Dietetyki zdrowe żywienie; Studenckie Koło Gastroenterologiczne tajniki endoskopii (gastroskopia, kolonoskopia i endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna), konkursy dotyczące anatomii przewodu pokarmowego i wiele innych atrakcji. Mogli również częstować się zdrowym bezglutenowym jedzeniem oraz owocami. Wizyta na Uniwersytecie była okazją do obejrzenia sal wykładowych i do zapoznania się z życiem studenckim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content