Wycieczka klasy 1c do Wa-wy

W dniu 21.10.20015r. klasa Icpod opieką Bogusława Jareckiego wybrała się na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd był dość wcześnie bowiem o godz. 6.50, zaś zbiórka wszystkich uczniów już o godzinie 6.30. Niedospani uczniowie świetnie wykorzystali czas podróży na drzemkę.
Na miejsce dotarli około godz. 8.00. Stamtąd udali się na Cmentarz Powązkowski. Po około dwugodzinnym spacerze przepełnionym skupieniem i powagą młodzież udała się do Muzeum Historii Żydów Polskich. Wszyscy zafascynowani byli niepowtarzalnym i ciekawym wnętrzem pomieszczeń muzealnych, znajdujących się tam eksponatów oraz ogromem informacji. Po dużej dawce wiedzy uczniowie pojechali na Stadion Narodowy. Znalazł się też czas wolny dla wycieczkowiczów. Spędzili go w Galerii Arkadia oraz w Złotych Tarasach.

Smutne są powroty jednak klasa Ic z uśmiechem na twarzy wróciła do Łowicza. Na miejsce dotarli około godziny 20.30. Wycieczka ta była wspaniałą lekcją historii. Wielu uczniów po raz pierwszy mogła zobaczyć miejsca, które dostępne były poprzez środki masowego przekazu.
Uważam, że takie wyjazdy pomagają młodzieży nie tylko w zdobywaniu dodatkowej wiedzy i doświadczeń, ale również jest doskonałą szkołą odnajdywania siebie w świecie.

foto: M. Foks -1c
oprac. M. Pyszkiewicz – 1c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content