Wycieczka do ZOO w Łodzi

5 czerwca 2016 r. pod przewodnictwem p. Zofii Kucharskiej i p. Ewy Dróżki odbyła się wycieczka do łódzkiego zoo. Na miejscu zjawiliśmy się około godziny 10 rano i od razu jak małe dzieci rozbiegliśmy się po labiryncie wybiegów i klatek. Mogliśmy na żywo zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które w naturalnym środowisku nie występują w naszym klimacie.

Przy wejściu przywitały nas lemury katta. Gatunek rozsławiony przez bajkę „Pingwiny z Madagaskaru” i władczego króla Juliana. Później każdy z uczestników wycieczki poszedł swoją drogą. Do obejrzenia mieliśmy między innymi żyrafy, alpaki, surykatki, wiele rodzajów ptaków, małp i kotowatych. Niestety, aby zobaczyć tygrysy i lwy na wybiegach było jeszcze zbyt wcześnie.

Po wyjściu z zoo udaliśmy się do palmiarni. Tam mogliśmy podziwiać m.in. rośliny występujące głównie w klimatach tropikalnych. Pod szklaną kopułą spotkaliśmy także żółwie i piękne okazy karasia chińskiego potocznie zwanego złotą rybką. Cały budynek palmiarni był otoczony przez malowniczo wyglądający ogród.

Do Łowicza wróciliśmy około godziny 15. Autobus opuściliśmy z uśmiechami na twarzy i mnóstwem wspaniałych wspomnień.

oprac. M. Piłat
foto: K. Kozub, D. Gajda

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content