Zabawa choinkowa dla podopiecznych MOS w Kiernozi

„Dziecko może nauczyć starszych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił- tego, czego pragnie.” Paulo Coelho

Ta myśl przyświecała tegorocznej Zabawie Choinkowej, zorganizowanej w dniu 6 lutego przez naszą szkołę dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi. Inicjatorami imprezy byli uczniowie Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.

Do „Medyka” przyjechało 39 chłopców wraz z panią Kierownik i wychowawcami. Chłopcy mieli okazję spożytkować swoją energię na zabawach oraz konkurencjach sportowych, czy też przy wspólnym tańcu. Wszyscy sprawdzili się w wielu konkurencjach, m. in. odbyły się wyścigi na trzy nogi, strzały do bramki, sprytne strącanie, rzut do celu oraz przygotowany został tor przeszkód. Wśród atrakcji znalazło się również malowanie twarzy. Najwięcej uśmiechu dały jednak zabawy militarne poprowadzone przez Marcela Donaja, odbywające  się pod nadzorem nauczycieli.  Na zakończenie choinki przybył z wizytą Święty Mikołaj, który obdarował uczestników prezentami. Było to możliwe dzięki kweście ulicznej zorganizowanej przez PCK w dniach 17-19 grudnia 2018 r. Zabawie towarzyszyły niesamowita atmosfera integracji i uśmiechy nieznikające z twarzy.

Opracowała: Izabela Owczarek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content