Zakończenie klas maturalnych 2017/2018

27 kwietnia 2018 roku odbyła się  w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich. Pożegnaliśmy na niej tegorocznych abiturientów, ale wszyscy obecni tego dnia na sali konferencyjnej II LO czuli, że nie jest to uroczystość smutna. Wręcz przeciwnie. Każdy koniec jest jednocześnie początkiem czegoś nowego. Dla abiturientów naszej szkoły był to radosny dzień pełen wzruszeń, podziękowań, podsumowań i nagród. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIE: Klaudia Zagawa i Marcel Donaj. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:
wicestarosta powiatu łowickiego – Pan Grzegorz Bogucki, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu – Pan podkomisarz Sławomir Sobieszek, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu, a jednocześnie wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu – Pan Tadeusz Żaczek, przewodnicząca Rady Rodziców II LO – Pani Katarzyna Tadeusiak, ksiądz Jacek Zieliński oraz rodzice uczniów klas trzecich, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska II LO.

Pani dyrektor Agnieszka Ruta – Kucińska w niezwykle wzruszającym przemówieniu życzyła trzecioklasistom nie tylko sukcesów na maturze i dostania się na wymarzone studia, ale przede wszystkim szczęśliwego, spełnionego życia, w którym będą mieli odwagę podążać za marzeniami i realizować swoje pasje. Ważnym elementem uroczystości było wręczenie przez Panią dyrektor Agnieszkę Rutę – Kucińską i wicestarostę łowickiego Pana Grzegorza Boguckiego awansów na wyższe stopnie szkolne wyróżnionym  kadetom klasy IIIE o nachyleniu obrona i bezpieczeństwo publiczne.Awanse na stopień starszy kadet otrzymali: Karolina Dróżka i Marcin Plichta,a na stopień młodszy kadet z wyróżnieniem: Agata Dyngus, Daria Pęśko i Tomasz Jędrachowicz. Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich  to moment,  w którym, już od lat, abiturienci składają ślubowanie na sztandar szkoły i uroczyście przekazują go przedstawicielom klas pierwszych, którzy przyrzekają godnie reprezentować   II LO. Głównym punktem uroczystości było wręczenie nagród za wyjątkowe osiągnięcia w nauce: olimpiady i konkursy przedmiotowe, a także za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego oraz za sukcesy sportowe. W tym roku najwięcej osiągnęli: Eliza Kocur – dwukrotna finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego, która odebrała też nagrody książkowe za  konkurs języka angielskiego, konkurs matematyczny oraz działalność w szkolnym Klubie Kinomana, a także Mateusz Jagiełło, który triumfował w Szkolnym Konkursie Literackim, konkursie matematycznym oraz w sporcie.

Zgodnie z tradycją podczas uroczystości wszyscy uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia II LO z rąk Pani dyrektor Agnieszki Ruty – Kucińskiej oraz wychowawców klas.

Jednym z ostatnich punktów oficjalnej części uroczystości było wręczenie uczniom odznak „Przyjaciel Szarych Szeregów” za działalność na rzecz współpracującego z II LO Stowarzyszenia Szarych Szeregów Odział w Łowiczu. Odznaki przyznawane od 2009 roku otrzymało z rąk wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu Pana Tadeusza Żaczka oraz Pani Agnieszki Pawłowskiej – Kalinowskiej  siedmioro uczniów: Elżbieta Podwójci, Aleksandra Lichman, Klaudia Kobierzycka, Justyna Antosik, Oliwia Dałek, Marcin Plichta  i Damian Sawicki.

Nie zabrakło też życzeń od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy żegnając abiturientów wspominali wspólnie spędzone w naszej szkole chwile i wręczyli wszystkim drobne upominki ufundowane przez uczniów klas pierwszych i drugich – długopisy, mające przynieść szczęście na egzaminie maturalnym.

Pani dyrektor Agnieszka Ruta – Kucińska wręczyła podziękowania również  rodzicom, którzy przez trzy lata najmocniej angażowali się w życie szkoły. Ze strony rodziców ciepłe słowa podziękowania i pożegnania padły z ust przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Katarzyny Tadeusiak.

Ostatnim punktem uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIE – gala wręczenia Koperników 2018. Wszystko odbyło się z niezwykłą pompą, po czerwonym dywanie na scenę wkraczali abiturienci, by odebrać statuetki i medale w 13 kategoriach: Osiągnięcie roku, Pomocna dłoń, Artysta roku, Społecznik roku, Showmen roku, Królowa selfie i makijażu, Organizator roku, Sportowiec roku, Uśmiech roku, Żarłok roku, Para roku, Kopernik roku i Klasa roku.

Wielki finał gali przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Występ klasy IIIC, nagrodzonej statuetką w kategorii Klasa roku, zachwycił i porwał do tańca wszystkich, nie tylko całą społeczność uczniowską, ale także Dyrekcję i zaproszonych gości. Przy piosenkach Zenka Martyniuka i Maryli Rodowicz wszyscy bawili się wyśmienicie. Na koniec były fajerwerki, pamiątkowe zdjęcia, wspólne sadzenie drzewek i uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich Anno Domini 2018 przeszła do historii szkoły. Ale to nie było ostateczne pożegnanie. Abiturienci wrócą do nas już w maju na egzaminy maturalne, a w naszej pamięci zostaną chyba  na zawsze. Mamy nadzieję, że i oni będą dobrze wspominać czas spędzony w II LO.

Powodzenia, drodzy maturzyści. Będzie nam Was brakowało.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content