Z wizytą u Ministra Zdrowia

 

Grupa  naszych uczniów klas pierwszych i drugich  wraz z panią dyrektor Agnieszką Ruta-Kucińską i nauczycielką chemii, p. Izabelą Owczarek spotkała się w dniu 26 kwietnia z Ministrem Zdrowia, Łukaszem Szumowskim. Byli to uczniowie realizujący lub będący realizować przedmioty biologia i chemia na poziomie rozszerzonym. Ministerstwo Zdrowia otwiera cykl spotkań dla szkół średnich mający na celu zachęcanie młodych ludzi do kontynuowania nauki na kierunkach medycznych. Nasze liceum było pierwszą szkolą w Polsce, która z tego programu skorzystała. W organizacji tego spotkania pomogło nam stowarzyszenie Porozumienie Łowickie, któremu zależało, aby właśnie szkoła z Łowicza była pierwszą na liście.

Profesor Łukasz Szumowski przyjął wszystkich w swoim gabinecie. Po krótkiej rozmowie zaproponował wspólne zdjęcie. Uczniowie przekazali ministrowi upominki z naszego regionu. Pan Minister zachwycił się bogatym wzornictwem filiżanki z Łowicza i przyznał, że bardzo chętnie będzie pił z niej kawę.

Po spotkaniu w gabinecie  nasza młodzież została oprowadzona po Pałacu Radziwiłłów, w którym mieści się główna siedziba Ministerstwa Zdrowia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca ogólnie niedostępne dla osób z zewnątrz, m. in. salę mauretańską, w której odbywają się wewnętrzne spotkania władz ministerstwa. Zwiedzili także salę gotycką, grecką, kasetonową, kolegialną, kolumnową. O historii miejsca opowiadał bardzo ciekawie pracownik ministerialny, pasjonat architektury i sztuki.

Chętni mogli choć przez chwilę poczuć się w roli ministra, fotografując się na ściance, z której korzysta podczas konferencji prasowych.

Po zwiedzeniu pałacu zaproponowano ciekawy wykład z prezentacją multimedialną na temat zdrowia, który przeprowadził jeden z dyrektorów Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia.

Młodzież mogła zabłysnąć tutaj swoją wiedzą z dziedziny biologii, odpowiadając na liczne pytania pana referującego.

Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali gadżety –  m. in. mini apteczki turystyczne, przydatne podczas wyjazdów i  wycieczek szkolnych.

Pobyt w Ministerstwie Zdrowia był bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Wszyscy byli pod wrażeniem organizacji na bardzo wysokim poziomie i ciepłego przyjęcia ze strony pracowników ministerstwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content