Ambasadorki Światowych Dni Młodzieży

W Niedzielę Palmową miała miejsce ważna uroczystość w Łowiczu. Na Starym Rynku biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba spotkał się z młodzieżą. Jak co roku odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę, ale oprócz tego oficjalnie rozpoczęto przygotowania w naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

Na placu przy Bazylice można było spotkać uczniów z naszej szkoły, którzy wraz z zespołem ewangelizacyjnym z Żyrardowa wspólnie modlili się, śpiewali, tańczyli i wysłuchali świadectw młodych ludzi o ich powrocie do Jezusa. Po uroczystej mszy uczestnicy spotkania obejrzeli na telebimie moment przekazania Krzyża Światowych Dni Młodzieży na Placu Świętego Piotra w Rzymie delegacji polskiej.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie ikony Światowych Dni Młodzieży i Iskry Miłosierdzia. Dwie uczennice z naszej szkoły: Weronika Szczepańska i Aleksandra Dobrzyńska zostały ambasadorkami Światowych Dni Młodzieży w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu i to one z rąk biskupa odebrały symbole ŚDM. Od maja będą uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych.

Gratulujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content