Maturzyści 2014

W minioną sobotę 12 kwietnia 2014 roku, młodzież naszego liceum wraz ze swoimi nauczycielami i katechetami, uczestniczyła w XXI Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę.
Motywem przewodnim tegorocznego pielgrzymowania były słowa: „Wierzę w Syna Bożego”, które są hasłem bieżącego roku duszpasterskiego w Polsce. Zamyślenie nad wiarą przybyłych na tegoroczną Pielgrzymkę Maturzystów pątników łączyło się z wydarzeniem kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.
Na pielgrzymkę przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej zaprosił młodzież z naszej Diecezji, Biskup Łowicki – Andrzej Franciszek Dziuba. Była to okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, przeżycia w duchu pobożności nabożeństwa Drogi Krzyżowej, uczestnictwa w Eucharystii, której przewodniczył Biskup Ordynariusz, w ciszy i w skupieniu oddania się modlitwie w Kaplicy Matki Bożej przed Cudownym Obrazem, zasłuchania się w słowa konferencji duchowej, którą wygłosił dr inż. Jacek Pulikowski – wykładowca na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca w Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin.
W tym dniu wspólnie z katechetami, wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły młodzież modliła się o pomyślne wyniki egzaminów maturalnych i podejmowanie trafnych wyborów życiowych. Na koniec pielgrzymki nastąpił Akt Zawierzenia maturzystów Matce Bożej Częstochowskiej.
Organizatorami XXI Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę byli księża pracujący w Wydziale Duszpastersko – Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Łowickiej. Drogę Krzyżową wraz swoimi katechetami przygotowała młodzież z ZSP nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, Liturgię Słowa podczas Najświętszej Ofiary przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Żychlinie, Akt Zawierzenia i podziękowanie przygotowała młodzież naszej szkoły wraz z opiekunemPanią Ewą Skierską. W Akcie Zawierzenia uczestniczyli Katarzyna Kowalik, Renata Sieczkowska, Piotr Gruziel, Dominik Dzik, Dominik Wichulski, Za zaproszenie na Jasną Górę, w imieniu całej młodzieży z Diecezji Łowickiej, z prośbą o pasterskie błogosławieństwo, podziękowała Biskupowi Ordynariuszowi Ludwika Sokół.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content