Program GLOBE

W Warszawie, 11 kwietnia 2014 roku odbyła się XIV Konferencja Dyrektorów Szkół Programu GLOBE, w której uczestniczyła dyrektor II LO im. Mikołaja Kopernika Dorota Urbańska. W Międzynarodowym Programie Edukacyjnym GLOB uczestniczy ponad 26 000 szkół z 112 krajów. W Polsce Program istnieje od 17 lat, realizuje go 160 szkół z całego kraju. Nasza szkoła dołączyła do Programu w listopadzie 2014 roku, a już może pochwalić się swoim sukcesem jako jedna z aktywniejszych szkół działająca w Programie GLOB. Działające w ramach Programu Szkolne Koło GLOB prowadzi nauczycielka geografii Pani Magdalena Przyłuska. W konferencji uczestniczył przedstawiciel Ambasady Amerykańskiej w Warszawie oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W programie konferencji było m.in.:
– Informacja o Programie GLOB – przedstawiła Pani Magdalena Machinko-Nagrabecka Koordynator Programu GLOBE w Polsce Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
– Badania zapylenia atmosfery oraz Stacja Badawcza w Strzyżowie – wykład poprowadził dr hab. Krzysztof Markowski, UW, Członek Rady Naukowej Programu GLOBE.
– Nauka ekologii w terenie, w miejscach cennych przyrodniczo na przykładzie Polskich GLOB GEMES – opowiedziała Pani dr Anna Namura-Ochalska, UW, Członek Rady Naukowej Programu GLOBE.
Na zakończenie konferencji nasz szkoła została wyróżniona za aktywny udział w Programie GLOBE w Polsce w roku szkolnym 2013/2014. Jako nagrodę otrzymaliśmy dyplom, piękny „Atlas nieba. Przewodnik po gwiazdozbiorach” oraz „Ilustrowaną encyklopedię ssaków Polski”.

Szkoła otrzymała również trzy bezpłatne miejsca dla naszych uczniów do udziału w Polskim GLOB Games 2014 – jest to Seminarium dla najaktywniejszych uczniów Programu GLOBE, organizowane jest przez Koordynatora Programu GLOBE w Polsce. W seminarium biorą udział uczniowie i nauczyciele z terenu całej Polski. Tegoroczne Seminarium odbędzie się w Iwoniczu, w dniach 07-10 czerwca 2014 roku. GRATULUJEMY!!!

Nasza szkoła wraz innymi zaproszonymi szkołami, otrzymała Certyfikat Uznania od Amerykańskiej Ambasady w Warszawie, w związku z udziałem w Międzynarodowym Programie Edukacyjnym GLOB

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content