Eliza Kocur po raz drugi z tytułem FINALISTY Olimpiady Języka Rosyjskiego

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczennica Eliza Kocur powtórzyła sukces z ubiegłego roku zdobywając tytuł FINALISTY.

Eliza Kocur, uczennica klasy trzeciej, znalazła się w finale XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbył się w dniach 14 – 15 kwietnia 2018 r. w Domu Przyjaźni w Warszawie.

W ciągu dwóch dni odbyły się eliminacje pisemne i ustne. Uczestnicy musieli napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów oraz udzielić obszernej odpowiedzi na wylosowany temat.

Eliza napisała wypracowanie na temat: „Prawa kobiet” oraz odpowiadała na wylosowany temat: „Nieoficjalne symbole Petersburga”. Zagadnienia obejmowały bardzo obszerną problematykę. Jury oceniało nie tylko bogactwo treści, znajomość faktów i poprawność językową, ale też sposób ujęcia tematu oraz umiejętność rozmowy w języku rosyjskim.

Tytuł finalisty daje Elizie prawo do zwolnienia z matury z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym i gwarantuje 100% wynik na egzaminie pisemnym i ustnym. Ale uprawnienia te Eliza zdobyła już w ubiegłym roku, kiedy to po raz pierwszy została finalistką tej Olimpiady.

Eliza najbardziej cieszy się ze zdobytego doświadczenia, ale także z przywileju skorzystania z ułatwionej rekrutacji na wiele kierunków studiów.

Jak podkreśla: „Tytuł ten jest efektem pracy całego zespołu, który od dnia zgłoszenia do eliminacji szkolnych, pracował nad przygotowaniem do egzaminów”. W zespole tym pracowały: Agnieszka Pawłowska-Kalinowska (opiekun merytoryczny), Anna Żaczek, rodzice Elizy Państwo Julia i Włodzimierz Kocurowie. Ogromne podziękowania należą się również opiekunowi regionalnemu olimpiady Pani dr Halinie Kudlińskiej-Stępień.

„Myślę, że ogromne wsparcie, jakie Eliza otrzymuje ze strony rodziców pozwoliło Jej się tak bardzo rozwinąć i odnieść taki sukces. Bardzo cieszę się z tego, że to właśnie w Polsce Eliza poczuła się na tyle pewnie i dobrze, że chciała wziąć udział w tak trudnym konkursie i to właśnie tutaj jej się udało” – mówi Agnieszka Pawłowska-Kalinowska. Dodatkowo w ubiegłym roku Eliza zajęła II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Russkoje Słowo”.

„Mam nadzieję, że to właśnie w Polsce Eliza znajdzie swoje miejsce na stałe i tutaj będzie się dalej rozwijać” – A. Pawłowska-Kalinowska.

 

oprac. A. Pawłowska-Kalinowska

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content