Klasy medyczne na zajęciach doświadczalnych w Bio-Centrum Edukacji Naukowej

W drugiej połowie września uczniowie klas medycznych- 3c, 1c i 2c wraz z nauczycielem biologii brali udział w warsztatach laboratoryjnych pt. „Zajrzyj do wnętrza komórki” oraz „Miejsce zbrodni – kryminalne zagadki BioCEN”. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat śladów DNA na miejscu zbrodni, sposobów ich zabezpieczenia oraz o procedurze pobierania próbek do badań. Dzięki temu mogli wczuć się w rolę wydziału kryminalnego, do którego droga wiedzie przez kręte ścieżki biologii.

Na zajęciach  „Zajrzyj do wnętrza komórki” uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu cytologii poprzez krótką prelekcję pracowników naukowych. Następnie pobierali wymazy z nabłonka jamy ustnej i obserwowali pobrany materiał biologiczny pod mikroskopem.

Taka forma zajęć w ciekawy sposób pokazuje uczniom, że świat biologii to nie tylko wiedza teoretyczna, ale także praca laboratoryjna, która w przedmiotach przyrodniczych jest szczególnie ważna.

Współpracę z BioCEN nasza szkoła kontynuuje już od kilku lat, ze względu na zainteresowania młodzieży oraz ogromne zainteresowanie uczniów podczas rekrutacji  klasą o nachyleniu medycznym w II LO.

Opracowała: Kamila Stępień

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content