Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W sobotę 25 kwietnia odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK2015 szkolnych drużyn ratowniczych. Do mistrzostw przystąpiło pięć drużyn: z I LO, dwa zespoły II LO oraz z ZSP nr 1, 3 i 4. Młodzież miała za zadanie rozwiązanie części teoretycznej, czyli testu z zakresu wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Międzynarodowym Prawie Humanitarnym oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także zastosowanie tych zasad w praktyce.

Jako zwycięska drużyna w ubiegłorocznych zawodach, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza w składzie Agata Erber – kapitan zespołu, Weronika Szczepańska, Julia Stramik, Damian Szewczyk i Łukasz Koza. W skład drugiej drużyny weszli:
Natalia Stramik – kapitan zespołu, Sylwia Wawrzyńczak, Karolina Kozub, Maciej Taraska i Mateusz Kołodziejski. Każda z drużyn ratowniczych przechodziła przez tzw. ogniska urazowe, czyli stacje ulokowane w parku Błonie, na których pozoranci symulowali prawdziwy wypadek.

Na każdej takiej stacji sędziowie oceniali pracę zespołu przystępującego do ratowania poszkodowanych. Sprawdzano m.in. czy uczniowie prawidłowo zabezpieczyli miejsce wypadku i poszkodowanego oraz czy zdołali prawidłowo rozpoznać uraz i kontrolować czynności życiowe.

Po podliczeniu wszystkich punktów, których można było uzyskać łącznie 301, nasza drużyna reprezentowana przez tegorocznych maturzystów, zajęła II miejsce z 135 punkami, przegrywając jedynie 4 punktami z drużyną z I LO. Trzecie miejsce na podium zajęła nasza druga drużyna, w skład której weszli uczniowie klas pierwszych, zdobywając 131 punktów. Jak widać, rywalizacja była zacięta, a różnice punkowe między zespołami niewielkie. Jest to duży sukces obu naszych drużyn, które bardzo solidnie przygotowały się do tegorocznych zawodów, jednak zabrakło nam odrobinę szczęścia.

Wierzymy, że w przyszłym roku uda nam się pokonać zwycięską drużynę. Mamy godnych następców w klasach pierwszych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content