Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Kinomana

10 października 2018 r. odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie Klubu Kinomana, na którym obecne były: pani Agnieszka Ruta- Kucińska- dyrektor szkoły, pani Agnieszka Wróbel –była opiekunka, założycielka Klubu oraz nowe opiekunki – pani Iwona Więsek i pani Paulina Szymkowicz. Uczniowie obejrzeli film: „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy. Jest to historia chorego na porażenie mózgowe Mateusza, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia.

Klub Kinomana powstał z inicjatywy młodzieży, a jego celem jest rozwijanie ciekawości poznawczej i wrażliwości uczniów oraz  przygotowanie ich do udziału w życiu społecznym poprzez dyskusje, dzielenie się opiniami i wrażeniami z filmów.

Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję poznać różne gatunki filmowe, pogłębić swoją wiedzę dotyczącą specyficznego języka filmu, prześledzić dorobek wielkich reżyserów i kreacje świetnych aktorów.
Ważnym elementem spotkań jest dyskusja. Po każdym seansie młodzież rozmawia na temat obejrzanego dzieła, wymienia się uwagami.

Członkowie Klubu zapraszają na popołudniowe spotkania wszystkich uczniów szkoły. Na przygotowanych przez nich plakatach będzie można znaleźć tytuły filmów, które staną się przedmiotem dyskusji podczas kolejnych spotkań. Z inicjatywy przewodniczącego Klubu- Jakuba Makowskiego, ucznia klasy 1 A, zostanie utworzona na Facebooku grupa miłośników kina, gdzie będzie można dyskutować m. in. na temat nowości filmowych.

Członkowie Klubu Kinomana uczestniczą także w zajęciach edukacyjnych: „X Muza – historia filmu”, prowadzonych przez filmoznawcę, wykładowcę Akademii Filmu i Telewizji – Grzegorza Pieńkowskiego, które odbywają się w Łowickim Ośrodku Kultury. Cykl spotkań zatytułowany: „Historia o różnych obliczach” ma na celu zaprezentowanie uczestnikom różnego spojrzenia na historię w różnych krajach – zależnie od celów opowiadającego i epoki, w której filmy powstały.

Popołudniowe zajęcia prowadzi nauczycielka wiedzy o kulturze Iwona Więsek, natomiast filmy w ŁOK-u młodzież ogląda wraz z nauczycielką Pauliną Szymkowicz.   

Opracowała: Iwona Więsek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content